Korduma Kippuvad Küsimused

On oluline, et maja ei seisaks varjulises kohas, näiteks puude või kõrgete hoonete vahel – mida rohkem päikesevalgust maja saab seda sobivam on see päikeseenergia tootmiseks. Samuti, et katuse kalle oleks lõuna, kagu või edela poole. Enphase mikroinverterid kompenseerivad võimalikud varjudest (puud, korstnad vms) tingitud kaod äärmiselt efektiivselt.
Päikeseelektrijaama ehitamisel on kõige olulisem kriteerium võimsus. Jaama suurima tasuvuse saavutamiseks tuleks valida sellise suurusega jaam mis katab ära kohapealse tarbimise. Elektrijaama võimsuse arvutamisel on võimalik tugineda Eesti päikeseelektrijaamade keskmisele elektrienergia kogusele ─ 1000 kWh aastas 1 kW elektrijaamast. Seega, kui Teie maja tarbib aastas 7800 kWh, oleks Teil vaja 7,8 kW elektrijaama. Võib ehitada ka suurema päikesejaama. Sellisel juhul müüakse ülejääv elekter võrku tagasi.
SunStyle teeb koostööd Enphase Energy’ga kes on mikroinverterite nr 1 tootja maailmas.  Päikesepaneelide osas teeme koostööd peamiselt FuturaSuni ja Bisoliga, kuid valikus on ka teiste tootjate paneele.  Paigaldusraamistike korral eelistame samuti kvaliteetseid Euroopa tootjate materjale.
Enphase IQ7-seeria mikroinverteritel on 25-aastane tehasegarantii. Päikesepaneelidel 15- kuni 25-aastane garantii, olenevalt paneeli tüübist. Tehtud töödele kehtib 5-aastane garantii.
Kahesuunaline arvesti on vajalik kui soovid hakata mikrotootjaks. Võrgust võetud ja võrku antud energiakoguseid mõõdab võrguettevõtja, kellega on tootja sõlminud võrgulepingu. Kahesuunaline arvestus mõõdab võrgust tarbitud ja võrku antud elektrienergiat. Võrgust võetakse elektrit vaid juhul, kui toodetud elektrist ei piisa tarbimise katmiseks. Võrku antakse oma tarbimisest üle jääv energia.
Päikeseelektrijaamad ei vaja palju hooldust. Kuna paneelid ei sisalda pöörlevaid ega muul moel liikuvaid osi, on ainus nõutav regulaarne hooldus kontrollida, kas päikesemoodulid on puhtad, tolmu- või õietolmuvabad ega kaetud lehtede või lumega. Kui kaldenurk on tasapinna suhtes suurem kui 10 kraadi, puhastab paneele vihm. Enphase Enlighteni äpi kaudu näed sa täpselt ära kas ja milline paneel vajab sinu tähelepanu.
Talvine jahe ilm soodustab päikesepaneelide tööd, kuid toodavad päikeseelektrijaamad lühemate päevade tõttu vähem energiat, kuna päikeselisi päevi on vähem ja päevad on lühemad. Tänu Enphase mikroinverteritele asuvad päikesepaneelid elektrit tootma ka siis kui paneeli väike osa on lume alt väljas, kuid toodetud energia kogus on üpris väike.
Jah. Tegemist on kõige ohutuma päikeseenergia lahendusega maailmas. Mikroinverterid muundavad päikesepaneelide toodetud alalisvoolu koheselt vahelduvvooluks – öelge ei kõrgepingele!
Päikeseelektrijaama komplekt sisaldab Enphase mikroinvertereid, -nende kaableid (Q-kaabel), päikesepaneele ja kinnitusraame ning PV-kilpi kuhu me paigaldame koos automaatkaitsmete ja rikkevoolikaitsmetega lisaks Enphase Envoy juhtkontrolleri ja Q-relee.